Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Renowacja Kościoła Garnizonowego

Go down 
+5
Przemek
Lukanio=D
Matthäus
flamenkaa
Ewa Leszkowna
9 posters
AutorWiadomość
Ewa Leszkowna
Administrator
Administrator
Ewa Leszkowna


Liczba postów : 801
Registration date : 01/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeSro 11 Paź - 18:58

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=68&w=50163071&v=2&s=0

Dużego komentarza to raczej nie trzeba. W taki sposób odmalować jeden z ładniejszych kościołów w mieście, to można było tylko w Radomiu. Aż mnie dziwi, dlaczego miejski architekt czy konserwator nie reagują na ten kicz. Mam wrażenie, że ktoś sobie robi z mieszkańców Radomia okrutne żarty, jak Boryczka ze mnie wspominając o trzech godzinach matematyki pod rząd.
Powrót do góry Go down
https://klasad.forumpl.net
flamenkaa
Dziecko sekretarki
Dziecko sekretarki
flamenkaa


Liczba postów : 483
Age : 34
Registration date : 02/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeSro 11 Paź - 19:01

co tu duzo mówić - kościół wygląda jak nowoocieplony blok na XV-leciu Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Powrót do góry Go down
Matthäus
Carliniątko
Carliniątko
Matthäus


Liczba postów : 290
Age : 34
Registration date : 04/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeSro 11 Paź - 19:07

Radom to jest jeden wielki grajdół, nic tu nie działa tak jak powinno,
zaczynając od oświaty, przez medycynę i komunikację po zabytki Razz W
ogóle do szału mnie doprowadza, że Polska jest na samym końcu spośród
krajów, które wstąpiły z nami do UE. Pewnie statystyki mówią inaczej,
ale prawda jest taka że kasa płynie do kieszeni polityków (za kilka lat
m. in. do Durlika Razz) a co zostanie, to od biedy kilka kilosów autsrad
zbudują... Żenujące... A zabytki wszystkie są albo niszczone, albo
podupadają... Zobaczcie jak wygląda rewitalizacja Straego Miasta...
Burzymy kamienicę -> budujemy nowcozesny budynek w stylu kamienicy,
burzymy kolejną -> budujemy następny. Tak zrobili nam zaborcy z
zamkiem spustoszonym podczas Potopou Szwedzkiego, nic się nie zmieniło
od tylu lat, burzymy zabytki a za 50 lat ktoś będzie jęczał że tyle
budynków zburzono... Bleah... Łapówy wszędzie lecą, bo taniej zbudować
nowy budynek niż restaurować zabytek Renowacja Kościoła Garnizonowego Kopfschuettel
Powrót do góry Go down
Lukanio=D
Bunia's best friend
Bunia's best friend
Lukanio=D


Liczba postów : 580
Age : 35
Registration date : 06/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeSro 11 Paź - 19:20

Wydaje mi się, że to nie jest problem tylko Radomia (starówka w Warszawie - pudełeczka jako kamienice i zamek...lepiej nie mówić).

Nie jestem zwolennikiem wyburzania kamieniczek, ale... Przecież jakby chcieli odnowić te stare budynki, to tak naprawdę musieliby zrobić w nich dosłownie wszystko - chyba tylko fundamenty nadawałyby się do ocalenia. Budynek wyglądałby tak samo jak nowy, a kosztowałby drożej.

Nie zgodziłbym się z Tobą, że jesteśmy na szarym końcu Very Happy U nas przynajmniej nie rządzą nacjonaliści, nikt nie przewala z gospodarką tak jak na Węgrzech i nie mamy takiej inflacji jak kraje bałtyckie...

Durlik politykiem? Chyba jak mu kampanię zrobimy lol!
Powrót do góry Go down
Ewa Leszkowna
Administrator
Administrator
Ewa Leszkowna


Liczba postów : 801
Registration date : 01/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeSro 11 Paź - 20:52

Lukanio=D napisał:
Wydaje mi się, że to nie jest problem tylko Radomia (starówka w Warszawie - pudełeczka jako kamienice i zamek...lepiej nie mówić).

Nie jestem zwolennikiem wyburzania kamieniczek, ale... Przecież jakby chcieli odnowić te stare budynki, to tak naprawdę musieliby zrobić w nich dosłownie wszystko - chyba tylko fundamenty nadawałyby się do ocalenia. Budynek wyglądałby tak samo jak nowy, a kosztowałby drożej.

Nie zgodziłbym się z Tobą, że jesteśmy na szarym końcu Very Happy U nas przynajmniej nie rządzą nacjonaliści, nikt nie przewala z gospodarką tak jak na Węgrzech i nie mamy takiej inflacji jak kraje bałtyckie...

Durlik politykiem? Chyba jak mu kampanię zrobimy lol!

Nie we wszystkich kamienicach. Niektóre wymagają tylko np. ponownego otynkowania i pomalowania. Tego wymaga np. kamienica, w której mieszkam ja - centrum miasta, główna ulica, z którą wiąże się jedno z najważniejszych wydarzeń w historii miasta, a straszy. Oczywiście przy kamienicach zabytkowych potrzeba więcej pracy, przede wszystkim specjalistów, dobrych architektów, konserwatorów zabytków itd. i oczywiście większej ilości pieniędzy. A to, co odwalili na Rwańskiej, to po prostu żenada. Co z tego, że ładnie pomalowali parę kamieniczek, skoro wchodząc do środka zastaje się dawny syf i slums. To jest zwykła popelina. Oczywiście malujemy kościół, bo wybory się zbliżają. To samo jest z na gwał robionymi remontami dróg na dolnym odcinku Żeromskiego i Moniuszki.
Powrót do góry Go down
https://klasad.forumpl.net
Przemek
Gwiozda
Gwiozda
Przemek


Liczba postów : 352
Age : 34
Registration date : 01/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeSro 11 Paź - 22:23

to, co zrobili w centrum radomia pozostawiam bez komentarza, gdyż jest żałosne...

Łukanio, mimo wszystko wolę starówke w Warszawie... Wink
Powrót do góry Go down
Lukanio=D
Bunia's best friend
Bunia's best friend
Lukanio=D


Liczba postów : 580
Age : 35
Registration date : 06/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeSro 11 Paź - 22:31

A ja w Krakowie... Nawet Gdańsk, który był zniszczony nie mniej niż Warszawa ma ładniejsze stare miasto od stolicy.
Powrót do góry Go down
Ewa Leszkowna
Administrator
Administrator
Ewa Leszkowna


Liczba postów : 801
Registration date : 01/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeSro 11 Paź - 22:33

Lukanio=D napisał:
A ja w Krakowie... Nawet Gdańsk, który był zniszczony nie mniej niż Warszawa ma ładniejsze stare miasto od stolicy.

Baaaa. Gdańsk ma cudooooowne Stare Miasto. Żal nie powiem co ściska, że w Radomiu, naprawdę dość starym mieście, nie ma się czym popisać.
Powrót do góry Go down
https://klasad.forumpl.net
Czarekkk
Bilątko
Bilątko
Czarekkk


Liczba postów : 438
Age : 34
Registration date : 03/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeCzw 12 Paź - 0:23

Ewa Leszkowna napisał:
[
N Oczywiście malujemy kościół, bo wybory się zbliżają. To samo jest z na gwał robionymi remontami dróg na dolnym odcinku Żeromskiego i Moniuszki.
I jakos dziwnie z miesiąc temu sie wzięli za remont na Słowackiego Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.mag712.yoyo.pl/
Daniel
Carliniątko
Carliniątko
Daniel


Liczba postów : 292
Age : 34
Registration date : 02/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeCzw 12 Paź - 0:36

a mozeby tak sprobowali pozyskac sobie wyborcow z mojego bloku??
Powrót do góry Go down
Przemek
Gwiozda
Gwiozda
Przemek


Liczba postów : 352
Age : 34
Registration date : 01/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeCzw 12 Paź - 9:38

Lukanio=D napisał:
A ja w Krakowie... Nawet Gdańsk, który był zniszczony nie mniej niż Warszawa ma ładniejsze stare miasto od stolicy.
fakt, w Krakowie bardzo ładnie jest... ale i tak mam sentyment do Stolicy Wink
Powrót do góry Go down
natalek
Carliniątko
Carliniątko
natalek


Liczba postów : 265
Age : 34
Registration date : 03/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeCzw 12 Paź - 19:35

wszystkie starówki są ładne...poza naszą tak sobie szłam wczoraj Rwańską i pomyslałam, że to nawet całkiem ładna ulica mogłaby być
Powrót do góry Go down
Czarekkk
Bilątko
Bilątko
Czarekkk


Liczba postów : 438
Age : 34
Registration date : 03/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeCzw 12 Paź - 19:43

natalek napisał:
mogłaby być
I to jest ten ból .
Powrót do góry Go down
http://www.mag712.yoyo.pl/
Lukanio=D
Bunia's best friend
Bunia's best friend
Lukanio=D


Liczba postów : 580
Age : 35
Registration date : 06/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeCzw 12 Paź - 20:22

Oj nie narzekajmy już... Nie jest pięknie, ale nie jest też tak najgorzej. A jak skończy się proces rewitalizacji to całkiem ładnie będzie.
Powrót do góry Go down
Przemek
Gwiozda
Gwiozda
Przemek


Liczba postów : 352
Age : 34
Registration date : 01/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeCzw 12 Paź - 21:20

przede wszystkim trzebaby wysiedlić tamtejszą ludność Wink
Powrót do góry Go down
Piotrek
Sobierajątko
Sobierajątko
Piotrek


Liczba postów : 218
Age : 34
Registration date : 11/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeCzw 12 Paź - 22:51

Rwańska to typowa ulica na ktorej powinno roić się od przeróżnych kafejek i restauracji....natomiast co my tam mamy?Jakiś fotograf, fryzjer damski a obok męski,dwa sklepy na krzyż i jakiś kościół(św. Jana co bym na ignoranta nie wyszedł) jakby ich mało było.....ech Radom Radom...
Powrót do góry Go down
Piotrek
Sobierajątko
Sobierajątko
Piotrek


Liczba postów : 218
Age : 34
Registration date : 11/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeCzw 12 Paź - 22:54

W co do ludności to wysiedlić należałoby nie tylko ludność okolić rynku ale i całego żeromskiego....
ostatnio kumpel szedł Piłsudskiego, Piłsudskiego kurde! Doszło do niego 2 drechow z nozem i dość przykro się to skończyło...
Powrót do góry Go down
Czarekkk
Bilątko
Bilątko
Czarekkk


Liczba postów : 438
Age : 34
Registration date : 03/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeCzw 12 Paź - 22:59

Piotrek napisał:
Doszło do niego 2 drechow z nozem i dość przykro się to skończyło...
a której szedł ? ile lat?
Powrót do góry Go down
http://www.mag712.yoyo.pl/
Ewa Leszkowna
Administrator
Administrator
Ewa Leszkowna


Liczba postów : 801
Registration date : 01/03/2006

Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitimeCzw 12 Paź - 23:26

Piotrek napisał:
Rwańska to typowa ulica na ktorej powinno roić się od przeróżnych kafejek i restauracji....natomiast co my tam mamy?Jakiś fotograf, fryzjer damski a obok męski,dwa sklepy na krzyż i jakiś kościół(św. Jana co bym na ignoranta nie wyszedł) jakby ich mało było.....ech Radom Radom...

Jeśli chodzi o kafejki, to byłyśmy we środę z Marią, Dominiką i Iloną w Dekadzie.Wnętrze miało być stylizowane na lata 70, ale doszłyśmy do wniosku, że chyba w połowie urządzania zabrakło im pieniędzy. Podłoga jak na sali gimnastycznej, część stolików owszem, w miarę dopasowana,fotele niektóre w porządku, ale na środku kawiarni stoi kilka stołów i krzeseł, które kompletnie nie pasują do wystroju - bardziej do baru społem. I kuchnię widać i głośno z kuchni. Pomysł był naprawdę ciekawy i oryginalny, jak na radomskie realia, szkoda, że nie do końca wyszło. Ale pochwalić trzeba za pomysł i lokalizację. Miejmy nadzieję, że za tym pomysłem posypią się następne.

Jeśli chodzi o Piłsudskiego, to moim zdaniem jest to zdecydowanie jedna z najładniejszych i ,powiedzmy, najbardziej zadbanych ulic w mieście.


Do Piotrka: Bądź łaskaw edytować posty, zamiast dodawać nowe, jeśli masz ochotę coś dorzucić do wypowiedzi.
Powrót do góry Go down
https://klasad.forumpl.net
Sponsored content





Renowacja Kościoła Garnizonowego Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Kościoła Garnizonowego   Renowacja Kościoła Garnizonowego Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Renowacja Kościoła Garnizonowego
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Radom-
Skocz do: